Projektové stretnutia

Projektové stretnutie Wronki - Poľsko

V dňoch 23. 5. až 27. 5. 2007 sa štyria pedagogickí pracovníci zúčastnili projektového stretnutia v partnerskej škole vo Wronkach v Poľsku. Spolu s parnermi z Dánska, Švédska, Anglicka, Španielska a Poľska zhodnotili doterajší priebeh projektu, plnenie vytýčených cieľov a konkrétnych úloh v každej zapojenej škole. Boli vypracovyné konkrétny úlohy na tretí záverečný rok projektu - vytvorenie spoločnej knihy o partnerských krajinách a školách, posielanie elektronických vianočných pohľadníc, vytvorenie eloktornického mosta prostredníctvom webovej konferencie s partnerskými školami, ktorých sa zúčastnia žiaci aj učitelia. Boli vytýčené termíny projektových stretnutí v Bistole a u nás v Záhradnom. Súčasťou stretnutia bola prehliadka hostiteľskej školy, mesta, kultúrnych pamiatok a prírodných krás Veľkopoľskej oblasti.

V rámci projektového stretnutia sa ešte viac upevnili priateľské vzťahy medzi zapojenými učiteľmi a rozšírili sa i v oblasti metodickej a didaktickej.

Pozri foto vo fotoalbume - Projektové stretnutie Wronki

Projektové stretnutie Ribe - Dánsko

V dňoch 21.-25. novembra 2007 uskutočnili pedagogickí pracovníci našej školy cestu do Ribe v Dánsku. Cieľom cesty bolo stretnutie s účastníkmi  a partnermi nášho spoločného projektu, zhodnotiť doterajšiu prácu a vytýčiť úlohy na ďalšie obdobie. Počas stretnutia sme rozpracovali metódy a formy nových aktivít, upresnili výmeny maskotov a dohodli termíny spoločných webových konferencií.  Rok 2008 je záverečným rokom a preto sa účastníci stretnutia rozprávali aj o jeho ukončení. Rozhodli sa vytvoriť spoločnú knihu. Dohodli sa na jej obsahu a forme príspevkov. Všetci sa zhodli, že záverečné stretnutie sa uskutoční v čase od 21. do 25. mája 2008 na Slovensku v Záhradnom. Počas projektového stretnutia sme navštívili dve  školy, prezreli sme si ich areály a taktiež ich zariadenie. Zúčastnili sme sa vyučovacieho procesu, kde sme sa mohli oboznámiť s metódami a formami prace uplatňovanými v dánskom školstve. Vo voľnom čase nám domáci organizátori pripravili zaujímavý  program, v ktorom sme sa dozvedeli veľa o histórii, prírode a živote v Dánsku.

Pozri foto vo fotoalbume - Projektové stretnutie Ribe