Otvorená škola

Hlavným cieľom projektu Otvorená škola bolo a je nadviazať na predchádzajúce naše úspešné aktivity a ďalej ich rozširovať a dopĺňať o nové, ktoré by umožnili čo najširšej komunite z našej obce a okolia využívať Internet a počítačovú učebňu Infoveku.

Projektový zámer bol rozdelený do troch navzájom kooperujúcich aktivít a cieľov:

1. Umožniť čo najširšej skupine obyvateľov prístup k Internetu a počítačovej technike a založiť v škole Internetový klub.

1. Pokračovať v školení práce s počítačom pre začiatočníkov „Nebojme sa počítača“ a pokročilých „S webom do sveta“ z radov žiakov, študentov, učiteľov a dospelých občanov z obce a okolitého regiónu so zameraním na Windows, Office a Internet.

1. Prostredníctvom vnútro školského projektu „Deti učia rodičov“ zapojiť do vzdelávania v IKT i staršiu – „rodičovskú“ generáciu, prípadne i generáciu ešte stále mladých starých rodičov.