Comenius - Školské partnerstvá

Cieľom nášho projektu je vytvoriť priateľské vzťahy medzi našimi školami, deťmi, zamestnancami a krajinami. Chceme sa dozvedieť viac jeden o druhom, o našich školách a štýloch vyučovania a učenia sa. Zvolili sme tému cesty ako prostriedok, na dosiahnutie vyššie uvedeného cieľa. Na tej najjednoduchšej úrovni si budú deti vymieňať informácie o nich samotných a o ich rodinách. Táto výmena  sa bude potom systematicky rozširovať smerom do Európskej komunity. Veríme, že takýto pravidelný kontakt a výmena informácií a myšlienok povzbudia naše deti k tomu, aby sa učili poznávať a pochopiť rozdiely a spoločné prvky, ktoré existujú medzi našimi kultúrami, a toto poskytne osobné kvality pomocou kolaboratívnych aktivít k tomu, aby sa učili od druhých a pomáhali druhým učiť sa, a zároveň to podporí rozvoj schopnosti myslieť systematicky a spracovávať informácie.

Zamestnanci budú motivovaní cez ich skúsenosti a kontakt s kolegami v zahraničí a zahrnú to, čo sa naučili do ich každodennej práce v triede.

Fotodokumentácia projektu: pozri fotoalbum - Comenius 1/projektové stretnutia

Naše partnerské školy: