Projekt Trieda v prírode

Besedy a tvorivé dielne

krúžok - športový , tvorivé dielne

Popis obsahu

Besedy a tvorivé dielne v rámci vyučovania i mimoškolských aktivít zamerané na ekologickú a enviromentálnu výchovu, ochranárske aktivity s lesníkom, ochranárom prírody, včelárom a pestovateľom liečivých rastlín s dôrazom na práca s drevom, prírodnými materiálmi, rastlinami a živočíchmi. Beseda 1 - 9/2019 - zber prírodnín a poznávanie stromov v lesnom prostredí, liečivých bylín a následné vytvorenie herbára a atlasu do portfólia triedy v prírode za pomoci lektorov lesníka a pestovateľa liečivých rastlín. Beseda 2 - poznávanie života spoločenstva včiel, ich ochrana, význam pre ekológiu - beseda so včelárom. Tvorivá dielňa - Hotel pre hmyz - s ochranárom prírody žiaci vytvoria domček pre hmyz rôzneho druhu s možnosťou pozorovania ich života a vývoja a prilákania rôznych druhov operencov.

Metódy práce

Pozorovaním a praktickou činnosťou žiakov uvedomiť si dôležitosť rastlín, živočíchov a hmyzu pre ekológiu. Uvedomiť si dôležitosť hmyzu, ktorý pomáha rastlinám zbaviť sa škodcov a udržiavať rovnováhu v záhrade. Lepšie porozumieť fungovaniu prírody a prírodných zákonitostí. Starostlivosť o hmyz, ako terapeutická aktivita pre malých i veľkých, náhrada prirodzeného prostredia a dôležitosť opeľovania rastlín.

Realizácia

Mesiac